باسمه تعالی و له الحمد وبسایتها و وبلاگهای ملا نایینی  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 17 اردیبهشت 1394 در ساعت 01:09

اطلاعیه های ملا نایینی به زبان فارسی = الاعلان لــ ملا نایینی

اطلاعیه های ملا نایینی

( شادی و غم و اندیشه )

با کلیک کردن روی این ستارها

∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗∗

اطلاعیه های فارسی ما را  در وبسایت عرفی http://orfi.ir ملاحظه فرمایید. انشاء الله خوشحال شوید.


الاعلان لبعض ما یقدر علماء الشیعه بلا اذن من الحاکم الشرعی http://maakum.org.

نشانی اینترنتی وب سایتها و وبلاگهای ملا نایینی ۹۴/۱/۱۲

شعار-شیخ-رضا-قنبری-نائینی2

 معکم فی السرور و الحزن و التفکر

شادیغماندیشه

سرسایت لاتینی


نکته های مهم  این صفخه


الف – مهمترین وبسایتها


۱- http://www.vajd.ir/ وَجد راهی به سوی ۷۷ وبسایت و وبلاگهای ملا نایینی!! این وبسایت فقط به وبسایتها و وبلاگهایی پیوند دارد، که توسط ملا نایینی نوشته و طراحی شده است. برای اطمینان خاطر میتوانید از این وبسایت شروع فرمایید. توجه داشته باشید، که سایر وبسایتها و وبلاگها این خصوصیت را ندارند. همین وبسایت
۲- http://alghanoon.ir/ وبسایت القانون برای قانون ازدواج موقت در نظام جمهوری اسلامی ایران.
۳- http://shopramz.ir وبسایت شاپرمز فروشگاه دفتر.
۴- اطلاعیه های فارسی ما را در وبسایت عرفی http://orfi.ir ملاحظه فرمایید. انشاء الله خوشحال شوید.
۵- http://maakum.org الموقع الرسمی لمکتبه السرور والحزن والتفکر و فیه الاعلان لبعض ما یقدر علماء الشیعه بلا اذن من الحاکم الشرعی
۶- http://mollanaeini.ir وبسایت اصلی ما سایت ملا نایینی
۷- http://bahweb.ir/ جایگاه معرفی و فروش وبسایتهای ملا نایینی.
۸- http://fekriran.ir/ وبسایت فکریران با ۸۸ زبان و ۸ نام کار میکند و برای مدیران مناسب است.
۹ – http://www.ketabgo.ir/ وبسایت کتابگو برای دریافت کتاب.
۱۰- http://aqdha.ir/  وبسایت عقدها که محل درج آگهی تجاری مؤمنین عزیز هم میباشد.
۱۱- http://yallah.ir/ وبسایت یا الله دفتر کل ایمیل ملا نایینی.


باء: ترتیب ویبسایتها در این برگه در هر قسمت عموما به ترتیب الفبای انگیلیسی است.


جیم: آمار وبسایتها و وبلاگها: توضیحا اینکه بعضی وبسایتها مطالب وسیع و ارزشمند دارند و بعضی از آنها تازه شروع شده است. در فرصتهای آینده مطالب زیادی به کمک شما مؤمنین به آنها اضافه خواهد شد و شما مؤمنین عزیز هر وبسایتی را پسندیدید می توانید جهت توسعه آن کمک فرمایید. در حال حاضر حدود ۷۷ فضا host با ۱۴۴ نام damin نمایش داده می شود.
آمار فضای مجازی از این قرار است:
وبسایتها ۵۵ و وبلاگها ۲۲ عدد
وبلاگ شخصی ۱۴ عدد و ۸ عدد مهمان
وبسایتهای فارسی ۴۲ عدد.
وبلاگهای فارسی ۱۲ عدد.
وبسایتهایی عربی ۱۲ عدد.
وبلاگهای عربی ۷ عدد.
وبلاگهای انگیلیسی ۳ عدد.
وبسایت ترکی ۱ عدد.


دال: سایر نکته های لازم:
۱- ساعت کار پاره وقت: هـمـه روزه! از اذان صبح! تا ده شب! باهمـاهـنگی قبلی!!
۲- تلفن هماهنگی بانوان: ۳۸۸۱۸۱۱۱-۰۲۵ و۰۹۱۹۴۵۱۰۰۲۰ و
تلفن هماهنگی آقایان: ۳۸۸۲۴۷۷۰-۰۲۵ و ۰۹۱۹۱۹۶۶۰۱۴ و ۰۹۳۲۲۵۱۲۹۸۷
۳- سامانه پیامکی: ۳۰۰۰۵۸۴۰۹۹۹۴۴۲
۴- دیدار حضوری۱:محل درخواستی شما.
۵- دیدار حضوری۲: به نشانی قم – خ امامزاده ابراهیم – فلکه معصومیه – ابتدای ۲۴ متری آیه الله کاشانی- کوچۀ ۵۸ – پ ۹ سرای شادی و غم و اندیشه ومنزل ملا نایینی
تذکر مهم: در هنگام مراجعه ماشین خود را در خیابانهای اطراف فلکه معصومیه گذاشته و اگر متورسیکلت دارید آن را داخل حیاط بگذارید. از فلکه معصومیه تا جلو درب شصت متر فاصله میباشد. سرای شادی و غم و اندیشه در پشت بانک صادرات فلکه معصومیه داخل کوچه ۵۸ واقع شده است. کد پستی: ۸۴۶۷۱-۳۷۱۷۶
۶- ایمیل: molla@nayini.ir
۷- ایمیل: info@maakum.org
۸- دورنگار: ۸۹۷۸۴۸۱۹-۰۲۱
۹- کلیه وبسایتهای ذکر شده در این صفحه توسط اینجانب ملا نایینی (رضا قنبری مزرعه نو) تدوین و بارگذاری شده است. ملا نایینی


 

ادامه ...

بسم الله الرحمن الرحیم  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 17 اردیبهشت 1394 در ساعت 01:03

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَن صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَ فی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

مقدمه  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 17 اردیبهشت 1394 در ساعت 00:57

مقدمه

   

      بیش از دو دهه از عمرم می گذرد که کم و بیش با معنـای تحت اللفظی قرآن آشنائی دارم و در این ایام در مجالس زیادی شرکت کرده ام. جلسات ما دو نوع است.

بعضی مجالس ما طبیعی اسـت مثل مجلس شب نشینی و مجلس دیدار با ارحام و عمده مجلس ما با دعوت و اطلاع قبلی تشکیل می شود ولی نکته مهم این است که در مجالس طبیـعی ما عادتاً از قرآن بهره گیری نمی شود و همـچنیـن بسیاری از مجالس که با برنامـه قبـلی منفقـد می شود خبـری از قرآن در آن مجالـس نیست.

       بیشتـر مجالس شـادی و جشـن برنامه قرآنی ندارد نظـیر مجلس عقـد و عروسی و جشن تولـد ولی مجـالس عـزاداری و غـم بیشتـر از قـرآن اسـتـفـاده می شود،اگرچه مجالس روضه خوانی غالباً خالی از برنامه های قرآنی است. در این مقدمه مطالبی را لازم می دانم تذکر دهم.

 

مطلب اول :

       این که مـا که خـود را مسلمان می دانیـم, باید بدانیـم قرآن برای ماست و قرآن برای عمل است و مقدمه عمل به قرآن یاد گیری است.

عـلاوه بر اینـکه خود قرائت قرآن دارای اجـر و پاداش است.

(وَ لَقَدْ یَسَّرْنَا الْقُرْءَانَ لِلذِّکْرِ فَهَلْ مِن مُّدَّکِر[1]ٍ)

  وهر فرد مسلمانی بهتر است هرچه می تواند قرائت قرآن داشته باشد والبته مقدار واجب قرائت قـرآن همان اسـت کـه فقهاء آن را در نماز واجب دانسته اند و ما باید قرآن را همانطور که حضرت امام خمیـنی رضوان الله تعالی علیه فرمودند: از قبرستان ها نجات دهیـم و آن را به همه صحنه ها بیاوریم. و همه امور زندگی خود را منطبق بر قرآن سازیم.در همـه مجالس از آن استفـاده ببـریم و در همه حـالات قرآن را به منظور عمل کردن بخوانیم تا زمینه عمل به قرآن فراهم شود و قرآن می فرماید:

(الَّذِینَ ءَاتَیْنَهُمُ الْکِتَبَ یَتْلُونَهُ حَقَّ تِلَاوَتِهِ أُوْلَئکَ یُؤْمِنُونَ بِهِ1) 

یعنی قرآن نعمـت بزرگ خداوند متعـال است که بـه ما عنایـت شده پس آنگونه که سزاوار خـواندن است بخوانیـد و مجلسی خـالی از قـرآن نباشد و اگـر این گونـه تلاوت شود زمینـه ایمـان و عمل بـه قرآن فراهم می شود.

        

       در آیه دیگر می فرماید:

 

 

 (نَزَّلْنَا عَلَیْکَ الْکِتَبَ تِبْیَنًا لِّکلُ‏ِّ شىَ‏ْءٍ1)

یعنـی قرآن هر چیز را واضـح و روشـن می کند پس قرآن باید در همه ی مجالس قرائت شود و قرآن برای هر محفل سخن حقی دارد که باید آیات مربـوط به آن مجلس در آن مجلس قرائت شود و در جای دیگـر باز قرآن می فرماید:

(إِنْ هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَلَمِینَ2)

یعنی قرآن برای همـه و همـه مجالـس است و بـاز قرآن

می فرما ید:

(فَاقْرَءُواْ مَا تَیَسَّرَ مِنْهُ2 )

یعنـی در هر مجلس به انـدازه وسع آن مجلس قرائت قرآن انجام بگیرد.

حال می خواهـد این مجـلس مربوط بـه عزای نزدیـکان باشـد یا عـزای معصومین - صلوات الله علیـهم اجمعیـن - باشد یا مجلس اندیشه و عشق و تفکر باشد مثل مجلس حج و زیارت و یا مجلس شـادی باشد نظیر جشن های عمومی و یا مجلس عقد و پیمـان زناشوئی و یا مجلس جشن عروسی و باید بدانیم که قرآن حتی برای مجلس عروسی هم سخنی واضح و دل نشین دارد و یا جشن تولـد باشـد و یا مجـالس علمی و اندیشـه های اجتماعی و علـوم و فنون و حتـی مجالس فردی فرقی نمی کند. باز

(فَاقْرَءُواْ مَا تَیَسَّرَ مِنْهُ1 )

و ما باید این آیه شریفـه را در زبان فارسی این طور معنی کنیم که (قرآن برای هر مجلس) و این را اسم کتاب قرار دادم و بعد تصمیم گرفتم برای چهارده نوع مجالس رایج چهاده کتاب عنوان کتاب تهیه نمایم که به دلیل تحولات فرهنگی و وضعیت کتاب آن کتابها در وبسایت طراحی می شود و قرآن برای هر مجلس شعار خوبی است که باید ورد زبان ما فارسی زبان ها باشد.

 

 

 

مطلب دوم:

       بحمدالله از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی روش آموزشی در مدارس, جهت اسلامی دارد و به قـرآن و زبان عـربی که همانا زبان قـرآن است اهمیـّت خاصی داده می شود و به حمدالله امروزه تعداد قابل توجهی از افراد جامعه ما ترجمه قرآن را می فهمند و وقتی قرآن قرائت می شـود یکی برداشتـی و لو خیلی ناقص از معـانی قرآن دارند و این طـور نیست کـه قاری از هر جای قرآن در هـر مجلسی قرائت کند کسی چیزی نفهمـد بلکه خیلی از عوام معنی قرآن را می فهمند تا چه رسد بـه خواص و هـر روز از بـرکت نظام اسلامی که حاصل خون هزاران شهید است بر تعداد این افراد افزوده می شود.

مطلب سوم:

             در حـال حاضـر قـرائت های قـرآن به تناسـب بـا مجالس نیـست و قرائاتی که انجام می شود با عنوان و مناسبت مجلس معمولاً تناسب ندارد یعنـی معانی آیـات قرائت شده متناسب مکان و زمان و موضوع مجلس نیست و این عدم تناسب بین قرائت انتخابی و مجلـس سالهـای طولانی است که مرا رنج می دهد و قرائت کنندگان قرآن قالباً به دلیل عـدم تسلّط کافی به قـرآن توان انتخاب آیات متناسـب با مجلس را ندارند.

 

مطلب چهارم:

        مهجوریت قرآن کریم در بین مـا مسلمـانان خیلی زیاد است و البتـه علل زیادی دارد و یکی از علل آن این است که عده ای فکـر می کننـد که قرآن مثلاً چه ربطی بـه مجلـس جشـن دارد و مثلاً قـرآن برای عـروسی حـرفی و سخنی ندارد کـه مثلاً ما قرآن را در عـروسی بخوانیم فلذا قرآن در بسیاری از مجالـس ما راه ندارد و این موضـوع ناراحـت کننـده ای اسـت و بزرگـان از آن رنج می برند و موجب ناراحتی اولیا خدا می باشد.

فلذا بر اساس مطالبی که سـابق عنوان شد و ایـن نکات مهـم در اجتمـاع مسلمین اینجانب (بنده خدا) شیخ رضا قنبـری نائینی بر اساس وظیفه  دینی خـود که همانا تبلیغ دین است بر آن شـده ام تا برای هـر مجالسی که زیاد پیش می آید بر اسـاس عناوین مجالس آیاتـی متناسـب از قرآن را انتخاب کنم و در کنار هم درج نمایم و چهارده عنوان کتاب برای این موضوع پیش بینی نموده ام و اسم کلی برای این کتابها را (قرآن برای هر مجلس) قرار دادم و حالا با توجه به وضع زمانه هر کتابی را تبدیل به یک وبسایت می نمایم. 

مطلبی که خوب است یادآور شوم این است که سال های متمـادی است که فکر تألیف چنین کتابیهای را داشتـه ام ولی زمینه اجـری برای آن نبوده و در واقـع فرصت انجـام آن را نداشته ام و از لحاظ اجتماعی هم وضعیت آموزش زبان عـربی به حد امروز نبوده فلذا ضرورت کمتری احساس می شده است. تا اینکه در سال 1391 فرصتی پیداشد و فکـر تدوین این کتـاب قرآن برای مجلس حج و زیارت در ذهنـم قـوت گرفت فلذا تصمیـم گرفتم یک ختـم بدقت از اول تا آخر قرآن بخوانـم و آیاتی که مربوط به حج و زیارت است یاداشت نمایم و به این ترتیب تدوین کتاب (قرآن برای هر مجلس) کتاب قرآن برای حج و زیارت آغاز شد

و در بیـن آیات و جمـلات بر گزیـده از قرآن ذکر (اللهم صـل علی محمد و آل محمد و عجـل فرجهم) گفته شود .

         چون قرآن از اهل بیت جدا نیسـت و احادیث در این زمینـه دارای تواتر لفظـی و معنـوی اسـت کـه حدیـث معروف را از نبی گرامی صلی الله علیه و اله و سلم اسلام یاد آور می شوم که فرمود « انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی اهل بیتی» یعنی دو چیز گرانسنگ و ارزشمند که دو گل سرسبد هستی می با شند در بین شما به یادگار می گزارم یکی قرآن و دیگری اهل بیت خودم - صلوات الله علیهم اجمعین - امیدوارم که به واسطه تلاوت و قرائت و استمـاع آن آیات شریفه انشا الله جامعه ما از کج اندیشان نجـات پیدا کند.

   در تهیه این کتاب نکته هایی را مد نظر قرار دادم که از این قرار می با شد

   اول: آیاتی را انتخاب کرده ام که صریح در حج و زیارت باشد و یا بعضی آیات متناسب بخاطر سخن و حدیث خاصی که از معصومین علیهم السلام به ما رسیده و نظر به آن آیه دارد اما همه احادیثی که در باره چهارده معصوم علیهم السلام است و اشاره به آیات قرآن است در این آیاتش آورده نشده است بلکه در دو کتاب قرآن برای جشن ولادت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و سایر ائمه علیهم السلام و کتاب قرآن برای عزای امام حسین و سایر ائمه علیهم السلام در مد نظر است.  

الـهی بـه حـق فاطمـه وابیهـا و بعلهـا و بنیهـا و السر المستـودع فیها ادفـع عنا جمیع البلایـا و الشرور و احفظ قائدنا حتی ظهـور الحجـه و عجل فی فرجه العجل العجل العجل والسلام علیکم و علینا و علی جمیع عبادالله الصالحین.

قم المقدسه                   شیخ رضا قنبری نایینی

9/5/1391  مصادف با  روز عاشورای 1434

 [1] -سوره قمر آیه 17

1 - سوره بقره آیه 121

1 – سوره نحل  آیه 89

2 – سوره یوسف آیه 104

2 – سوره مزمل آیه 20

1 – سوره مزمل آیه 20